Beschreibung
– XL nut for F- style guitar
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– flat bottom
– consistent quality
– increased harmonic content
– improved tuning
– impregnated with PTFE
– black
– spacing E to e 35.25 mm / 1 3/8
– dimensions (L x W x H) 41.98 mm x 3.22 mm x 4.98 mm / 1 5/8 x 1/8 x 3/16
– luthier’s pack
– 10 pieces
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725080533 |
| Topkam lengte | 41.98 mm |
| Topkam breedte | 3.22 mm |
| Topkam hoogte | 4.98 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Electrisch gitaar |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.