Beschreibung
– XL nut for ST or TE style electric guitar
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– flat bottom
– consistent quality
– increased harmonic content
– improved tuning
– impregnated with PTFE
– black
– spacing E to e 35.08 mm / 1 3/8
– dimensions (L x W x H) 42.88 mm x 3.35 mm x 4.42 mm / 1 11/16 x 1/8 x 3/16
– luthier’s pack
– 10 pieces
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be remoed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725080489 |
| Topkam lengte | 42.88 mm |
| Topkam breedte | 3.35 mm |
| Topkam hoogte | 4.42 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Electrisch gitaar |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.