Beschreibung
– XL nut for G- style USA guitar
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– flat bottom
– consistent quality
– increased harmonic content
– improved tuning
– impregnated with PTFE
– black
– spacing E to e 36.20 mm / 1 7/16
– dimensions (L x W x H) 44.07 mm x 4.98 mm x 8.36 mm / 1 3/4 x 3/16 x 11/32
– luthier’s pack
– 10 pieces
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725080151 |
| Topkam lengte | 44.07 mm |
| Topkam breedte | 5.22 mm |
| Topkam hoogte | 8.51 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Electrisch gitaar |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.