Beschreibung
– XL nut for acoustic or electric guitar
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– flat bottom
– consistent quality
– increased harmonic content
– improved tuning
– impregnated with PTFE
– black
– spacing E to e 34.41 mm / 1 3/8
– dimensions (L x W x H) 42.03 mm x 6.00 mm x 7.66 mm / 1 21/32 x 1/4 x 5/16
– luthier’s pack
– 10 pieces
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725244256 |
| Topkam lengte | 42.05 mm |
| Topkam breedte | 6.00 mm |
| Topkam hoogte | 7.69 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestisch/Electrisch |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.