Beschreibung
– XL nut for acoustic or electric guitar
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– flat bottom
– impregnated with PTFE
– increased harmonic content
– improved tuning
– black
– spacing E to e 34.90 mm (1 3/8)
– dimensions (L x W x H) 43.31 mm x 4.95 mm x 8.43 mm (1 23/32 x 3/16 x 11/32)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725120550 |
| Topkam lengte | 43.12 mm |
| Topkam breedte | 4.83 mm |
| Topkam hoogte | 9.01 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestisch/Electrisch |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.