Beschreibung
– nut for acoustic or electric guitar
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– flat bottom
– increased harmonic content
– improved tuning
– impregnated with PTFE
– black
– spacing E to e 35.00 mm (1 3/8)
– dimensions (L x W x H) 43.00 mm x 6.00 mm x 8.88 mm (1 11/16 x 1/4 x 11/32)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725244140 |
| Topkam lengte | 43.00 mm |
| Topkam breedte | 6.00 mm |
| Topkam hoogte | 8.88 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestisch/Electrisch |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.