Beschreibung
– XL nut for classical guitar
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– flat bottom
– impregnated with PTFE
– increased harmonic content
– improved tuning
– black
– spacing E to e 43.18 mm (1.70)
– dimensions (L x W x H) 52.85 mm x 6.07 mm x 9.50 mm (2.081 x 0.239 x 0.374)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725120369 |
| Topkam lengte | 52.75 mm |
| Topkam breedte | 5.93 mm |
| Topkam hoogte | 10.33 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Klassiek gitaar |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.