Beschreibung
– nut for acoustic or electric guitar
– lefthand version
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– flat bottom
– increased harmonic content
– improved tuning
– impregnated with PTFE
– black
– spacing E to e 34.41 mm (1 3/8)
– dimensions (L x W x H) 42.03 mm x 6.00 mm x 7.66 mm (1 21/32 x 1/4 x 5/16)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725103898 |
| Topkam lengte | 42.05 mm |
| Topkam breedte | 6.00 mm |
| Topkam hoogte | 7.69 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestisch/Electrisch |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.