Beschreibung
– XL nut for acoustic guitar
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– angled bottom
– impregnated with PTFE
– increased harmonic content
– improved tuning
– black
– spacing E to e 35.00 mm (1 3/8)
– dimensions (L x W x H) 43.41 mm x 5.79 mm x 9.17 mm (1 22/32 x 7/32 x 3/8)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725120406 |
| Topkam lengte | 43.41 mm |
| Topkam breedte | 5.79 mm |
| Topkam hoogte | 9.17 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestische gitaar |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.