Beschreibung
– nut for F- style electric guitar
– lefthand version
– manufactured from Nubone
– slotted
– curved & flat bottom
– consistent quality
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to e 35.05 mm / 1 3/8”
– dimensions (L x W x H) 42.93 mm x 3.26 mm x 5.08 mm / 1 11/16 x 1/8 x 3/16
– luthier’s pack
– 10 pieces
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
– lefthand version
– manufactured from Nubone
– slotted
– curved & flat bottom
– consistent quality
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to e 35.05 mm / 1 3/8”
– dimensions (L x W x H) 42.93 mm x 3.26 mm x 5.08 mm / 1 11/16 x 1/8 x 3/16
– luthier’s pack
– 10 pieces
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725242986 |
| Topkam lengte | 42.93 mm |
| Topkam breedte | 3.26 mm |
| Topkam hoogte | 5.08 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Nubone |
| Instrument | Electrisch gitaar |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.