Beschreibung
– nut for G-style guitar
– manufactured from Nubone
– slotted
– flat bottom
– consistent quality
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to e 34.70 mm / 1 3/8
– dimensions (L x W x H) 43.94 mm x 6.08 mm x 9.08 mm / 1 3/4 x 1/4 x 3/8
– luthier’s pack
– 10 pieces
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725243105 |
| Topkam lengte | 43.94 mm |
| Topkam breedte | 6.16 mm |
| Topkam hoogte | 9.08 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Nubone |
| Instrument | Electrisch gitaar |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.