Beschreibung
– Black TUSQ XL nut for Y-style guitars
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– flat bottom
– impregnated with PTFE to reduce string breakage and improve tuning stability
– balanced tone, increased harmonics
– black
– spacing E to e: 33.75 mm (1.33)
– dimensions (L x W x H): 40.9 x 4.65 x 7.80 mm (1.61 x 0.18 x 0.31)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725243938 |
| Topkam lengte | 41.00 mm |
| Topkam breedte | 4.65 mm |
| Topkam hoogte | 7.86 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Electrisch gitaar |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.