Beschreibung
– nut for M- style acoustic guitar
– manufactured from TUSQ
– slotted
– angled bottom
– consistent quality
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to e 36.02 mm / 1 13/32
– dimensions (L x W x H) 44.32 mm x 5.69 mm x 9.17 mm / 1 3/4 x 7/32 x 3/8
– luthier’s pack
– 10 pieces
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725060641 |
| Topkam lengte | 44.32 mm |
| Topkam breedte | 5.69 mm |
| Topkam hoogte | 9.17 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestische gitaar |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.