Beschreibung
– nut for 4-string bass
– manufactured from TUSQ
– slotted
– flat bottom
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to G 31.09 mm ( 1 7/32)
– dimensions (L x W x H) 41.02 mm x 4.62 mm x 8.84 mm (1 5/8 x 3/16 x 11/32)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725100040 |
| Topkam lengte | 41.02 mm |
| Topkam breedte | 4.62 mm |
| Topkam hoogte | 8.84 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Basgitaar |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.