Beschreibung
– nut for ukulele
– manufactured from TUSQ
– slotted
– flat bottom
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to e 28.88 mm (1 1/8)
– dimensions (L x W x H) 35.61 mm x 3.56 mm x 5.64 mm (1 13/32 x 1/8 x 7/32)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725100620 |
| Topkam lengte | 35.61 mm |
| Topkam breedte | 3.56 mm |
| Topkam hoogte | 5.64 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Overige |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.