Beschreibung
– nut for guitar
– manufactured from TUSQ
– slotted
– flat bottom
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to e 35.36 mm (1 13/32)
– dimensions (L x W x H) 43.13 mm x 5.11 mm x 10.29 mm (1 11/16 x 3/16 x 13/32)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725101450 |
| Topkam lengte | 43.05 mm |
| Topkam breedte | 5.18 mm |
| Topkam hoogte | 10.24 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestische gitaar |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.