Beschreibung
– nut for guitar
– lefthand version
– manufactured from TUSQ
– slotted
– flat bottom
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to e 35.28 mm (1 3/8)
– dimensions (L x W x H) 43.43 mm x 5.11 mm x 9.02 mm (1 23/32 x 3/16 x 11/32)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725120871 |
| Topkam lengte | 43.57 mm |
| Topkam breedte | 5.13 mm |
| Topkam hoogte | 8.53 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestische gitaar |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.