Beschreibung
– nut for classical guitar
– manufactured from TUSQ
– slotted
– flat bottom
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to e 34.90 mm (1.374)
– dimensions (L x W x H) 42.85 mm x 5.89 mm x 7.88 mm (1.68 x 0.231 x 0.310)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725120895 |
| Topkam lengte | 42.85 mm |
| Topkam breedte | 5.89 mm |
| Topkam hoogte | 7.88 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestische gitaar |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.