Beschreibung
– nut for acoustic guitar
– manufactured from TUSQ
– blank
– angled bottom
– increased harmonic content
– ivory white
– dimensions (L x W x H) 48.01 mm x 5.75 mm x 10.67 mm (1 7/8 x 7/32 x 13/32)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725100477 |
| Topkam lengte | 48.01 mm |
| Topkam breedte | 5.74 mm |
| Topkam hoogte | 10.67 mm |
| Afwerking | Onbewerkt |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestische gitaar |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.