Beschreibung
– XL nut for F style J style bass
– manufactured from TUSQ
– slotted
– curved bottom
– impregnated with PTFE
– increased harmonic content
– improved tuning
– vintage white
– spacing E to G 29.,06 mm (1 1/8)
– dimensions (L x W x H) 38.28 mm x 3.18 mm x 4.75 mm (1 5/16 x 1/8 x 3/16)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725247158 |
| Topkam lengte | 38.28 mm |
| Topkam breedte | 3.18 mm |
| Topkam hoogte | 4.75 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Basgitaar |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.