Beschreibung
– XL nut for G style acoustic and electric guitars (made before 2014)
– manufactured from TUSQ
– slotted
– flat bottom
– impregnated with PTFE
– increased harmonic content
– improved tuning
– vintage white
– spacing E to e 34.70 mm (1 3/8)
– dimensions (L x W x H) 43.94 mm x 6.08 mm x 9.08 mm (1.730 x 0.239 x 0.357)
– 15 radius
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725102075 |
| Topkam lengte | 43.94 mm |
| Topkam breedte | 6.16 mm |
| Topkam hoogte | 9.08 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Electrisch gitaar |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.