Beschreibung
TUSQ Nut Slotted 1/4″ Epiphone, Epiphone electrics & some acoustics
Description:
1/4 Thickness. Fits lots of Epiphone style guitars.
Features:
nut for Epiphone guitar
manufactured from TUSQ
blank
flat bottom
consistent quality
increased harmonic content
ivory white
spacing E to e 34.70 mm / 1 3/8″
dimensions (L x W x H) 43.99 mm x 6.14 mm x 9.19 mm / 1 3/4″ x 1/4″ x 3/8″
10 pieces
Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 8719147426223 |
| Topkam lengte | 43.94 mm |
| Topkam breedte | 6.16 mm |
| Topkam hoogte | 9.08 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestisch/Electrisch |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.