Beschreibung
TUSQ Nut Slotted 1 3/4″ Martin Style, Martin Style angled bottom and sides
Description:
Fits Martin Guitars with 1 3/4 nut width.
Features:
nut for Martin style acoustic guitar
manufactured from TUSQ
slotted
angled bottom
consistent quality
increased harmonic content
ivory white
spacing E to e 36.02 mm / 1 13/32″
dimensions (L x W x H) 44.32 mm x 5.69 mm x 9.17 mm / 1 3/4″ x 7/32″ x 3/8″
1 piece
Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 8719147426285 |
| Topkam lengte | 44.32 mm |
| Topkam breedte | 5.69 mm |
| Topkam hoogte | 9.17 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestische gitaar |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.