Beschreibung
TUSQ Nut Slotted Strat Flat Bottom, flat bottom for non-US Strats
Description:
Similar to our PQ-5000-00, but with a flat bottom for import Strats
Features:
nut for Fender style electric guitar
manufactured from TUSQ
slotted
flat bottom
consistent quality
increased harmonic content
ivory white
spacing E to e 34.59 mm / 1 3/8″
dimensions (L x W x H) 44.81 mm x 3.30 mm x 6.48 mm / 1 3/4″ x 1/8″ x 1/4″
1 piece
Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 8719147426155 |
| Topkam lengte | 44.81 mm |
| Topkam breedte | 3.30 mm |
| Topkam hoogte | 6.48 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Electrisch gitaar |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.