Beschreibung
TUSQ 6 String Acoustic Nut – LEFTY many acoustic guit. e.g. Art &Lutherie, Archambault, Norman, and Simon & Patrick
Features:
nut for guitar
lefthand version
manufactured from TUSQ
slotted
flat bottom
consistent quality
increased harmonic content
ivory white
spacing E to e 35.28 mm / 1 3/8″
dimensions (L x W x H) 43.43 mm x 5.11 mm x 9.02 mm / 1 23/32″ x 3/16″ x 11/32″
1 piece
Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 8719147426445 |
| Topkam lengte | 43.57 mm |
| Topkam breedte | 5.13 mm |
| Topkam hoogte | 8.53 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestische gitaar |





Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.